Skrin barock

Skrin barock
Skrin barock
Skrin barock
Skrin barock
Skrin barock
Skrin barock

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVSCHATULL av skrintyp med snedställt lock, lövträ med intarsia, 1700-tal, barock, nyckelskylt i mässing, under lock inredning av ett fack, delvis klätt med papperstapet, två senare svärtade kulfötter, höjd 12-21, 25x32 cm

Torrsprickor, skador

387488

2016-05-31