Skrin barock
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVSCHATULL av skrintyp med snedställt lock, lövträ med intarsia, 1700-tal, barock, nyckelskylt i mässing, under lock inredning av ett fack, delvis klätt med papperstapet, två senare svärtade kulfötter, höjd 12-21, 25x32 cm
Torrsprickor, skador
387488
2016-05-31