Plath sextant

Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant
Plath sextant

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PLATH SEXTANT, Tyskland 1900-talets första del, delvis svartlackerad mässing, handtag i bakelit, signerad C. Plath, Hamburg, längd 22 cm, med tillbehör och certifikat utfärdat 1940, kronmärkt för svenska flottan 118, i mahognyfodral

387562

2016-06-01