Axel Fridell, etsning

Axel Fridell, etsning
Axel Fridell, etsning
Axel Fridell, etsning
Axel Fridell, etsning
Axel Fridell, etsning
Axel Fridell, etsning

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

AXEL FRIDELL, signerad originaletsning av Selma Lagerlöf, i bibliofilupplagan av boken Mårbacka och Övralid. Minnen av Selma Lagerlöf och Verner von Heidenstam, Uppsala 1940. Guldornerat skinnband med guldsnitt. Utgiven i 300 numrerade exemplar varav detta är nr 194.

387695

2016-06-01