Kista 1700-tal

Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, 1700-tal, märkt med spegelmonogram och årtalet 1792, välvt lock, brunt imitationsmåleri, polykrom dekor av blomsterslingor, nyckelskylt och handtag i smide, höjd ca 42, 80x45 cm

Nyckel saknas, låst, bruksslitage

387734

2016-06-04