Klädskåp jugend

Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend
Klädskåp jugend

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KLÄDSKÅP, 1900-talets första kvartal, jugend, ek, träskuren dekor av äpplen, vitbemålad, dörrlucka med fasetstlipat glas, nederdel med låda, höjd ca 190, 80x50 cm

Slitage/märken, omarbetad/ kompletterad, senare bemålad, nyckel saknas, lådans låstapp avsågad, ett beslag med mindre skada/tilltryckt

387797

2016-06-02