Klädskåp jugend
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första kvartal, jugend, ek, träskuren dekor av äpplen, vitbemålad, dörrlucka med fasetstlipat glas, nederdel med låda, höjd ca 190, 80x50 cm
Slitage/märken, omarbetad/ kompletterad, senare bemålad, nyckel saknas, lådans låstapp avsågad, ett beslag med mindre skada/tilltryckt
387797
2016-06-02