Golvvas Kina

Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av flodlandskap med pagoder och figurscener i underglasyrblått, höjd 46 cm

Mynningen med smärre glasyrnagg, tillverkningsmärken

388077

2016-06-03