Golvvas Kina
2016-06-03
388077
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av flodlandskap med pagoder och figurscener i underglasyrblått, höjd 46 cm
Mynningen med smärre glasyrnagg, tillverkningsmärken