Skål gaffel sked Georg Jensen
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, GAFFEL, SKED, sterlingsilver, Georg Jensen, skålen Harald Nielsen, 1930-tal, design nr 458, svenska importstämplar, gaffeln Harald Nielsen, formgiven 1927, "Pyramid", skålens diameter inkl hänklar ca 15,5 cm, total vikt ca 270 g
Skålen med gravyr, gaffelns blad med repor
388340
2016-06-04