Skål gaffel sked Georg Jensen

Skål gaffel sked Georg Jensen
Skål gaffel sked Georg Jensen
Skål gaffel sked Georg Jensen
Skål gaffel sked Georg Jensen
Skål gaffel sked Georg Jensen
Skål gaffel sked Georg Jensen

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, GAFFEL, SKED, sterlingsilver, Georg Jensen, skålen Harald Nielsen, 1930-tal, design nr 458, svenska importstämplar, gaffeln Harald Nielsen, formgiven 1927, "Pyramid", skålens diameter inkl hänklar ca 15,5 cm, total vikt ca 270 g

Skålen med gravyr, gaffelns blad med repor

388340

2016-06-04