Kina Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
SKÅL, KOPPAR MED FAT, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, kopparna med monogram, diameter 9-26 cm
Skålen med omfattande lagningar, kopparna med flertalet nagg
388531
2016-06-04