Kina Famille rose 1700-tal

Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal
Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

SKÅL, KOPPAR MED FAT, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, kopparna med monogram, diameter 9-26 cm

Skålen med omfattande lagningar, kopparna med flertalet nagg

388531

2016-06-04