Johan Fredrik Cedergren fickur i 18 k guld
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOHAN FREDRIK CEDERGREN (1811-1839), fickur, 18 k guld, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, cylindergång, visare i form av fleur du lie, urtavla märkt J Cedergren Stockholm 1834, verknr: 69, boett signerad EL, totalvikt ca 113 g
Emaljskador, urnyckel medföljer, lös boett
388679
2016-07-04