Johan Fredrik Cedergren fickur i 18 k guld

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN FREDRIK CEDERGREN (1811-1839), fickur, 18 k guld, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, cylindergång, visare i form av fleur du lie, urtavla märkt J Cedergren Stockholm 1834, verknr: 69, boett signerad EL, totalvikt ca 113 g

Emaljskador, urnyckel medföljer, lös boett

388679

2016-07-04