Salongsbord

Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets mitt, antikiserande stil, delvis skuren dekor och pastellage i forma av tre sfinxer med lejontassar, höjd ca 76, diameter 95 cm

Skiva saknas, senare spegelglas, dekorbortfall och förgyllning med slitage

388732

2016-06-05