Matservis Rörstrand
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, servis, ca 79 dlr., flintgods, 1800-talets mitt, bestående av: 38 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 18 förrätt/efterrätt-tallrikar, fiskfat med insats, 5 uppläggningsfat, karott med lock, miniatyrterrin med lock, serveringsskål, kabaré (7 dlr)
Missfärgningar, smärre glasyrdefekter, krackeleringar
388748
2016-06-05