Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, servis, ca 79 dlr., flintgods, 1800-talets mitt, bestående av: 38 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 18 förrätt/efterrätt-tallrikar, fiskfat med insats, 5 uppläggningsfat, karott med lock, miniatyrterrin med lock, serveringsskål, kabaré (7 dlr)

Missfärgningar, smärre glasyrdefekter, krackeleringar

388748

2016-06-05