Schatull med likörservis

Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis
Schatull med likörservis

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHATULL med likörservis, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, 1800-talets andra hälft, schatull i svärtat trä med inläggningar i mässing och pärlemor, malakitimiterande handtag, bestående av: 4 flaskor med propp, 14 likörglas

2 likörglas saknas, enstaka fotnagg kan förekomma, schatull med skador, nyckel saknas

388758

2016-06-05