Schatull med likörservis
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL med likörservis, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, 1800-talets andra hälft, schatull i svärtat trä med inläggningar i mässing och pärlemor, malakitimiterande handtag, bestående av: 4 flaskor med propp, 14 likörglas
2 likörglas saknas, enstaka fotnagg kan förekomma, schatull med skador, nyckel saknas
388758
2016-06-05