Kaffekanna

Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna
Kaffekanna

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAFFEKANNA, silver, Lorenz Georg Weis, Norrköping 1792, cylinderformad, med svarvat trähandtag, invändigt förgylld, höjd 14 cm

4:e december

Lock ej ursprungligt dock även det tillverkat av Weis, åldersrelaterat slitage

388859

2016-12-04