Carl Larsson etsning
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL LARSSON (1853-1919), Carl Gustaf Laurin, 1906, signerad med initialer i blyerts, etsninig, 11,8x15,7 cm, med dedikation från Carl Gustaf Laurin
LITTERATUR: Hjert och Hjert 54 état 3 av 4, 40 signerade exemplar, mycket sällsynt
388884
2016-06-06