Lisa Larson lampa

Lisa Larson lampa
Lisa Larson lampa
Lisa Larson lampa
Lisa Larson lampa
Lisa Larson lampa
Lisa Larson lampa

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LISA LARSON, lampa, bemålat och delvis glaserat stengods, signerad Lisa och studiohanden, höjd inkl armatur 37 cm
Proveniens: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsbergs porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

388897

2016-06-06