Lisa Larson lampa
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, bordslampa, tenmokuglaserad chamotte, stämpelmotiv, handsignerad Lisa Larsson Gustavsberg, höjd 29,5 cm
Proveniens: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsbergs porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd
Skärm saknas
388902
2016-06-06