Stig Lindberg fajanslampa

Stig Lindberg fajanslampa
Stig Lindberg fajanslampa
Stig Lindberg fajanslampa
Stig Lindberg fajanslampa
Stig Lindberg fajanslampa
Stig Lindberg fajanslampa

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1981), lampfot i målad fajans med armatur i mässing, signerad med blå studioahand (Stig L), samt modellnummer och målarsignatur, höjd 24, 5 cm
Proveniens: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsbergs porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

388910

2016-06-06