GUSTAVSBERG lampa

GUSTAVSBERG lampa
GUSTAVSBERG lampa
GUSTAVSBERG lampa
GUSTAVSBERG lampa

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAVSBERG, lampfot med armatur, vitglaserat stengods, höjd 40,5 cm inkl armatur
Proveniens: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsbergs porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

Nagg/lagning på fotens nederdel

388917

2016-06-06