Chiffonjé
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-tal, utfällbar skiva och med små lådor, tre större lådor på nedre delen, mässingsbeslag samt handtag på sidorna, mahognyfanér och grå marmorskiva, höjd ca 116, 121 x 56 cm
Beslag, delar och knoppar saknas, fanérskador, bruks- och åldersrelaterat slitage
389178
2016-06-07