Herrfickur förgylld metall sköldpadda

Klubbat för:

7 800 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

HERRFICKUR, förgylld metall och sköldpadda, London ca 1800, signerad Ralph Gout, urverket signerat på turkisk skrift, spindelgång, verknr: 24391 boettnr: 391, diameter 43 mm, 3 dlr, skyddsboett diameter 53 mm, yttre boett 63 mm, vikt 152 g

Kuntoraportti

389488

Päivämäärä:

2016-06-14