Kaffeservis Nymphenburg

Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg
Kaffeservis Nymphenburg

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NYMPHENBURG, servis, ca 20 dl, 1900-tal, bestående av: 6 koppar med fat, 7 assietter, kaffekanna, tekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 2 fat, marmeladburk med lock, medföljande skål, Rosenthal, kannans höjd ca 26 cm

Tekanna med lagad pip, smärre enstaka nagg kan förekomma

389526

2016-06-09