Bägare

Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare

Såld för:

12 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Anders Starin, Stockholm 1710, slät fotkant, delvis förgylld utvändigt, invändigt förgylld, vid mynningen graverade initialer, höjd 11,2 cm, vikt ca 156 g

4:e december

Smärre slitage

389539

2016-12-04