Vinkoppar fat i porslin Kina
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKOPP, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger, höjd ca 3,5 cm, VINKOPPAR, med FAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, kopparnas höjd 3,5-4 cm, fatens diameter 10-11,5 cm
Enstaka nagg kan förekomma
389551
2016-06-09