Vinkoppar fat i porslin Kina

Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina
Vinkoppar fat i porslin Kina

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VINKOPP, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger, höjd ca 3,5 cm, VINKOPPAR, med FAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, kopparnas höjd 3,5-4 cm, fatens diameter 10-11,5 cm

Enstaka nagg kan förekomma

389551

2016-06-09