Viinkoppar med fat
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VINKOPPAR med FAT, 3+4+2, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått resp famille rosefärger, samt utsida på samtliga med café au lait glasyr, höjd 3,5-4,5 cm
Stjärnspricka på en av de fyra faten, smärre enstaka nagg kan förekomma
389563
2016-06-09