Kaffeservis KPM
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 9 dlr Königlische Porzellan Manufactur, Berlin, Tyskland, 1800-talets slut, porslin, gulddekor, besåtende av: 6 koppar med fat, sockerskål, kaffekanna, gräddkanna, märkta KPM i rött samt spiran i blått
Sockskålens lock avslaget, guldet med nötningar, lagningar, enstaka nagg
389587
2016-06-09