Kaffeservis KPM

Kaffeservis KPM
Kaffeservis KPM
Kaffeservis KPM
Kaffeservis KPM
Kaffeservis KPM
Kaffeservis KPM

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFESERVIS, 9 dlr Königlische Porzellan Manufactur, Berlin, Tyskland, 1800-talets slut, porslin, gulddekor, besåtende av: 6 koppar med fat, sockerskål, kaffekanna, gräddkanna, märkta KPM i rött samt spiran i blått

Sockskålens lock avslaget, guldet med nötningar, lagningar, enstaka nagg

389587

2016-06-09