Trampflygplan Nordiska Kompaniet
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FLYGPLAN, 1930-tal, brickmärkt NK för Nordiska Kompaniet, i lackerad metall, trampdrivet med styrfunktion, roterande propeller, längd 136, vingspann 122 cm
Proveniens: Greve Sten Bielke
Åldersrelaterat slitage, renovetat, kompletterat
389659
2016-06-09