Trampflygplan Nordiska Kompaniet

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FLYGPLAN, 1930-tal, brickmärkt NK för Nordiska Kompaniet, i lackerad metall, trampdrivet med styrfunktion, roterande propeller, längd 136, vingspann 122 cm

Proveniens: Greve Sten Bielke

Åldersrelaterat slitage, renovetat, kompletterat

389659

2016-06-09