Skål silver 1700-tal

Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal
Skål silver 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, silver, 1700-tal, sannolikt Augsburg, otydlig oidentifierad mästarstämpel, ciselerad och punsad dekor med granatäpplen, längd 16,5, bredd 12,5, höjd 4 cm, vikt ca 84 g

Åldersrelaterat slitage

389710

2016-06-11