Fåtöljer i rokoko
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor av acantus och rosor, svängt ryggstöd och sarger, volutformade armlän, skuren hörndekor, bemålad i grönt och guld sitthöjd 40 cm
senare bemålning, slitage
389737
2016-06-10