Fåtöljer i rokoko

Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor av acantus och rosor, svängt ryggstöd och sarger, volutformade armlän, skuren hörndekor, bemålad i grönt och guld sitthöjd 40 cm

senare bemålning, slitage

389737

2016-06-10