Vitrinskåp
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VITRINSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft, mahognyfanér, underdel i betsat furu, dekor av kolonner med korintiska kapitäl, arkitektonisk form med tympanonfält, höjd ca 170, 87x51 cm
senare bakstycke. skadat lås, nyckel tar ej i låset, fanérskador
389782
2016-06-10