Eva Jancke-Björk urna Bo Fajans

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

EVA JANCKE-BJÖRK, urna med lock, lergods, Bobergs Fajansfabrik, Bo Fajans, krackelyrglasyr, reliefdekor i form av blommor och blader, djupstämplad "Bo Fajans Gefle, Made in Sweden", märkt "3428, 1535", höjd ca 32 cm

Kuntoraportti

Kantnagg i två blommor

389828

Päivämäärä:

2016-06-11