Eva Jancke-Björk urna Bo Fajans
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
EVA JANCKE-BJÖRK, urna med lock, lergods, Bobergs Fajansfabrik, Bo Fajans, krackelyrglasyr, reliefdekor i form av blommor och blader, djupstämplad "Bo Fajans Gefle, Made in Sweden", märkt "3428, 1535", höjd ca 32 cm
Kuntoraportti
Kantnagg i två blommor
389828
Päivämäärä:
2016-06-11