Soffa nyrokoko

Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko
Soffa nyrokoko

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA nyrokoko, tidigt 1900-tal, skuret samt bemålat och bronserat trä med bla kronor, stoppad och med lösa dynor, textil klädsel, sitthöjd ca 55, längd 230 cm.

Något lösa fogar, fläckar, bruks och åldersrelaterat slitage.

389889

2016-06-11