Urna i empire

Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire
Urna i empire

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

URNA, 1800-talets första hälft, empire, porslin, enl uppg trol Berlin, förgylld, polykrom dekor av bl a jaktscen med vildsvin, frånsida med antikiserande guld och koboltblå dekor hänklarnas fäste i form av maskaroner, höjd ca 39 cm

Lagningar, putsfläckar på frånsidans koboltblå färg

390189

2016-06-13