Spegel empire
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, karlskronaarbete i empire, etikettsignerad Clas E. REDING (Clas Eric Reding Carlskrona verksam 1808-18), pastellage samt träskuren dekor i form av delfiner, förgylld med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, 196 x 86 cm
Färgbortfall, skador och lagningar, senare bakstycke
390211
2016-06-12