Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, karlskronaarbete i empire, etikettsignerad Clas E. REDING (Clas Eric Reding Carlskrona verksam 1808-18), pastellage samt träskuren dekor i form av delfiner, förgylld med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, 196 x 86 cm

Färgbortfall, skador och lagningar, senare bakstycke

390211

2016-06-12