Wilhelm Kåge lampa Farsta
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, lampfot, Farsta, högbränt lergods med strimmig glasyr i blått, signerad Farsta, studiohanden samt Kåge, höjd 45 cm
PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd
390222
2016-06-12