Wilhelm Kåge lampa Farsta

Wilhelm Kåge lampa Farsta
Wilhelm Kåge lampa Farsta
Wilhelm Kåge lampa Farsta
Wilhelm Kåge lampa Farsta
Wilhelm Kåge lampa Farsta
Wilhelm Kåge lampa Farsta

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILHELM KÅGE, lampfot, Farsta, högbränt lergods med strimmig glasyr i blått, signerad Farsta, studiohanden samt Kåge, höjd 45 cm

PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

390222

2016-06-12