Stolar
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, 6+2 st, gustavianska, varav 2 st., märkta med Stockholm stolmakarämbetets sigill, s.k. axstolar, uppsvängd genombruten rygg med kopplat axknippe, raka nedåt avsmalnande ben med kannelyrer, H-kryss, bemålade
Slitage, smärre skador
390238
2016-06-17