Bägare 1700-tal

Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, med nödmynt i koppar, silver, Carl Gustaf Ahelundh (1784-1821), Kalmar 1794, höjd ca 20 cm

Äldre gravyr, slitage, sned fotring, möjligen senare fotring

390281

2016-06-12