Bordspendyl Frankrike
Klubbat för:
6 800 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
BORDSPENDYL med SKÅP, 1800-talets andra hälft, skåpet 1900-tal, uret i sten med detaljer i brons, delvis förgyllt, svart urtavla med romerska siffror, verket märkt "Japy Freres & Cie, Medaille D´Honneur 1855", höjd bordspendyl 55 cm, mått skåp 110, 57x37 cm
Zustandsbeschreibung
Visst slitage
390433
2016-06-13