Bordspendyl Frankrike

Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike

Klubbat för:

6 800 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL med SKÅP, 1800-talets andra hälft, skåpet 1900-tal, uret i sten med detaljer i brons, delvis förgyllt, svart urtavla med romerska siffror, verket märkt "Japy Freres & Cie, Medaille D´Honneur 1855", höjd bordspendyl 55 cm, mått skåp 110, 57x37 cm

Zustandsbeschreibung

Visst slitage

390433

2016-06-13