Märta Måås-Fjetterström ryamatta

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, signerad MMF, tillverkad före 1941, 160 x 86 cm

Slitage, ställvis hårt, fransar saknas

390476

2016-06-13