Asger Jorn litografi 1945
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASGER JORN (1914-1973): Utan titel, ur 8 Litografier, 1945, signerad och daterad Jorn -45, onumrerad från upplagan om 160 ex., litografi, 44,5x35 cm
LITTERATUR: van de Loo 89
Dålig kondition, omfattande skador, revor i marginaler, missfärgad längs kanterna, lagningar på baksidan, fläckar
390773
2016-06-15