Asger Jorn litografi 1945

Asger Jorn litografi 1945
Asger Jorn litografi 1945
Asger Jorn litografi 1945
Asger Jorn litografi 1945

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASGER JORN (1914-1973): Utan titel, ur 8 Litografier, 1945, signerad och daterad Jorn -45, onumrerad från upplagan om 160 ex., litografi, 44,5x35 cm
LITTERATUR: van de Loo 89

Dålig kondition, omfattande skador, revor i marginaler, missfärgad längs kanterna, lagningar på baksidan, fläckar

390773

2016-06-15