Arne Jacobsen Myranstolar

Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, modell "Myran", design Arne Jacobsen för Fritz Hansen, formgivna 1951-52, fanerade i bok, delvis etikettmärkta, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage och ytskador, en kåpa saknas

390899

2016-06-16