Böcker om silver möbler 22 st
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÖCKER OM SILVER, MÖBLER. (22). BL.A. BORG, Guld- och silversmeder i Finland. Deras stämplar och arbeten 1373-1873. Malmö 1972. Rikt illustrerad med stämplar och planscher, Anders Zorns silversamling, 1955, Hernmarck The art of the European silversmith, . Schwedische Königliche Geschenke an Russische Zaren 1647-1699. Silberschatze in der Kaiserlichen Schatzkammer zu Moskau. Utgiven av F. R. Martin. Stockholm 1900, Rosenberg, Der Goldschmiede Merkzeichen I-IV, 1922
Skador och fläckar, delvis nötta
391002
2016-06-16