Böcker om silver möbler 22 st

Böcker om silver möbler 22 st
Böcker om silver möbler 22 st
Böcker om silver möbler 22 st
Böcker om silver möbler 22 st

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÖCKER OM SILVER, MÖBLER. (22). BL.A. BORG, Guld- och silversmeder i Finland. Deras stämplar och arbeten 1373-1873. Malmö 1972. Rikt illustrerad med stämplar och planscher, Anders Zorns silversamling, 1955, Hernmarck The art of the European silversmith, . Schwedische Königliche Geschenke an Russische Zaren 1647-1699. Silberschatze in der Kaiserlichen Schatzkammer zu Moskau. Utgiven av F. R. Martin. Stockholm 1900, Rosenberg, Der Goldschmiede Merkzeichen I-IV, 1922

Skador och fläckar, delvis nötta

391002

2016-06-16