Skrivskåp, rokoko

Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko
Skrivskåp, rokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKRIVSKÅP, rokoko, 1700-tal, överskåp med dörrpar, underskåp med lådor samt snedklaff med bakomvarande skrivinredning, förgyllda beslag, originallås med nyckel, höjd ca 240, 105x58 cm

Bruksslitage, renoverat, möjligen har över- och underskåp ej ursprungligen hört ihop

391041

2016-06-16