Gustaviansk stol

Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol
Gustaviansk stol

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STOL, gustaviansk, 1800-talets första hälft, provinsarbete, lövträ, ryggbricka med spjälknippen, spår av ursprunglig bemålning i pärlgrått, sitthöjd ca 47 cm

Renoverad dyna, senare bemålning, bruksslitage, färgbortfall

391122

2016-06-17